O Narvalu

O NARVALU

Narval - polskie polarne biuro podróży

Działalność Narvala została zainaugurowana w 2004 roku, jesienną wyprawą „Droga do Longyearbyen” – trawersem Ziemi Wedel Jarlsberga oraz Lodowców Torella na południowym Spitsbergenie. W kolejnych latach dla klientów znanych i cenionych polskich biur podróży przygotowaliśmy i poprowadziliśmy szereg ekspedycji do najdalszych zakątków arktycznego Archipelagu Svalbard. Nasze wyprawy odwiedzały również Grenlandię i Islandię.

Od roku 2009 działamy jako niezależne Polarne Biuro Podróży. Jako jedyne biuro w Polsce specjalizujemy się wyłącznie w wyprawach arktycznych. Dotychczas zrealizowaliśmy dziesiątki projektów ekspedycyjnych w rejonie Arktyki „wysokiej” – charakteryzującej się dużym stopniem zalodzenia lądu i morza oraz obecnością niedźwiedzi polarnych.

O NARVALU

Nasza misja

Celem wypraw Narvala zawsze była wędrówka poza utartymi szlakami Arktyki. Przez lata szlifowaliśmy umiejętność bycia niezależnym, bezpiecznym w trasie, z dala od cywilizacji.

Pobyt w polarnych miastach, osadach, stacjach stanowi dla nas jedynie preludium do odbycia arktycznej podróży, „bycia w drodze”. Nie zawsze muszą być to podróże trudne i wymagające, lecz często aby poczuć istotę arktycznego uniwersum i umiejscowić w nim siebie trzeba wykroczyć poza strefę własnego komfortu…

Każde działanie ma swoje konsekwencje. Mamy świadomość jak delikatny jest ekosystem polarny. Dbamy o to, aby nie pozostawiać żadnych śladów swojej działalności w Arktyce, lecz aby to Arktyka pozostawiała ślad w Uczestnikach naszych ekspedycji.

nasz zespół

Kto tworzy nasze wyprawy

Krzysztof Michalski

Pomysłodawca i założyciel Narvala. Geolog, geofizyk, doktor habilitowany nauk o Ziemi od 1999 roku związany z badaniami paleomagnetycznymi Archipelagu Svalbard. Zimował w Hornsundzie (1999/2000).

W latach 2002 – 2022 spędził łącznie kilkadziesiąt miesięcy na szlakach Svalbardu jako kierownik wypraw naukowych, przyrodniczych i narciarskich.

Partnerzy Narvala

Wyprawy Narvala przygotowują z nami wybitni polarnicy. Kapitanowie polarnych statków, skipperzy, którzy od ponad dekady pływają w lodach Arktyki. Lokalni przewodnicy i maszerzy obdarzeni wyjątkową intuicją terenową.

Ola Hołda-Michalska

Plastyk i geolog. Żona polarnika i polarniczka. Uczestniczka szeregu ambitnych arktycznych projektów ekspedycyjnych. Jest jedną z zaledwie kilku Polek specjalizujących się w zimowych narciarskich wyprawach polarnych.

Stała współpraca

"Arktyka może być najbezpieczniejszym miejscem na świecie,
trzeba mieć tylko do Niej instrukcję obsługi."

Kapitan Jerzy Różański

Skontaktuj się z nami

Napisz do nas
    Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną od Narval - ekspedycje polarne sp. z o.o. (w skrócie Narval) na wskazany przeze mnie adres e-mail informacji handlowych dotyczących wypraw organizowanych przez biuro Narval - ekspedycje polarne, jak również informacji na temat organizowanych przez Narvala spotkań i promowanych przez niego publikacji.

    1. Administratorem Twoich danych osobowych (w tym przypadku wyłącznie adresu mailowego) będzie polarne biuro podróży Narval - ekspedycje polarne sp. z o.o. z siedzibą w Otwocku przy ul. Poniatowskiego 29L/9, NIP: 532-202-68-12.

    2. Administrator nie będzie przekazywał Twojego adresu mailowego żadnym innym instytucjom, firmom ani osobom prywatnym.

    3. Masz prawo do odwołania niniejszej zgody w dowolnym momencie. Odwołanie musi nastąpić poprzez wysłanie stosownej informacji na adres: wyprawy@narval.com.pl.